Polis Teşkilatından Cinsel İçerikli Kaçak Hap Operasyonu Polis Teşkilatından Cinsel İçerikli Kaçak Hap Operasyonu

İl Millî Eğitim Müdürlüğü  ile Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi iş birliğiyle hayata geçirilen 'Tarihe Yolculuk Projesi' kapsamında Pazarcık'tan gelen öğrenciler şehrin tarihi mekânlarını ve müzelerini ziyaret etti.11093019_8

Proje kapsamında kırsal bölgelerde eğitim gören yaklaşık iki bin öğrenci, şehir merkezinde tarihi mekânları ve müzeleri ziyaret etme imkânı buluyor. "Tarihe Yolculuk Projesi" kapsamında ilk ziyaret programı Pazarcık Sarıl ve Büyüknacar Ortaokulu ile Çiğdemtepe İlk ve Ortaokulu'ndan gelen öğrencilerle birlikte gerçekleştirildi. Program kapsamında Pazarcık'tan gelen öğretmenler ve öğrenciler, Arkeoloji Müzesi, Kurtuluş Destanı Panorama Müzesi, Tarihi Maraş Kalesi, Yedi Güzel Adam Edebiyat Müzesi'ni ziyaret etti. Gerçekleştirilen yemek programının ardından ziyaret ekibi Arsan Center'da "Kesişme: İyi Ki Varsın Eren" adlı sinema filmini izledi.

Ziyaret programında öğrencilerle bir araya gelen İl Millî Eğitim Müdürü Yusuf Kahraman, "Büyükşehir Belediyemiz ile iş birliği içerisinde hayata geçirdiğimiz Tarihe Yolculuk Projemizde öğrencilerimizle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Program kapsamında Pazarcık'tan gelen öğrencilerimiz şehrimizin önemli tarihi mekânlarını ve müzelerini ziyaret etti. Tarihe Yolculuk Projesi'nin hayata geçirilmesinde büyük katkıları bulunan Büyükşehir Belediye Başkanımız Hayrettin Güngör'e ve projede emeği geçen herkese teşekkür ediyorum." ifadelerini kullandı.

Büyükşehir Belediyesi Kültür Spor ve Turizm Dairesi Başkanı Duran Doğan, "Tarihe Yolculuk Projesi"ne ilişkin yaptığı açıklamada, "Büyükşehir Belediyesi olarak şehrimizin tarihî ve turistik mekânlarını öğrencilerimize tanıtmak adına çeşitli etkinlikler düzenlemeye gayret gösteriyoruz. Bu kapsamda İl Millî Eğitim Müdürlüğü ile iş birliği içerisinde 'Tarihe Yolculuk' adlı projemizi hayata geçiriyoruz. Bu proje sayesinde kırsal bölgelerdeki okullarda eğitim gören, gerek maddi gerekse de diğer sebeplerden dolayı daha önce şehrimizin tarihi mekânlarını ve müzelerini ziyaret etme fırsatı bulamayan öğrencilerimize şehrimizi gezdirerek onların tarihî ve kültürel düzeylerini, ifade yetilerini ve gözlem yapma becerilerini geliştirmeyi hedefliyoruz. Proje kapsamında ilk ziyaretçilerimiz Pazarcık'ta eğitim gören ortaokul öğrencilerimiz oldu. Ayrıca Ekinözü'nde eğitim gören öğrencilerimiz ile diğer ilçelerimizde eğitim gören öğrencilerimizle de bir araya geleceğiz." ifadelerini kullandı.

Editör: Mehmet IŞIK