Pazarcık'ta 100 Yıllık Aile Geleneği Sürdürülüyor! Pazarcık'ta 100 Yıllık Aile Geleneği Sürdürülüyor!

Hürriyetci Eğitim-Sen’den ÖSYM tepkisi 
Hürriyetci Eğitim Sen Kahramanmaraş İl Başkan Yardımcısı Sefa Ketizmen, ÖSYM tarafından yapılan Kamu Personeli Seçme Sınavında ( KPSS) yaşanan skandala tepki gösterdi.
Ketizmen, yazılı açıklamasında; “Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezinin (ÖSYM) memur adaylarının emanetine nasıl sahip çıktığını yine bir skandal ile gördük. Kamuoyuna yansıyan bilgilere göre sınavda çıkan soruların bir bölümünün bir yayınevinin kitapçığındaki soruların aynısı olduğu ortaya çıktı. Ortaya çıkan skandal iki ihtimal içermektedir; birinci ihtimal sınav sorularının birileri tarafından bu yayınevine sızdırılmış olması ikinci ihtimal ise sınav sorularını hazırlayan uzman ekibin bu yayınevinin kaynaklarından soru çalmış olması. Her iki ihtimal de birbirinden utanç vericidir” dedi. 
Ketizmen, açıklamasının devamında; “ÖSYM'nin sınavlarda adaylara dağıttığı kalemler  üzerinde yazdığı " Emeğiniz Emanetimizdir" ifadesinin slogandan ibaret olduğu ortaya  çıktı. İnsanların umudu ve hayalleri geçtiğimiz yıllarda yine çalınmış, devleti ele geçirmek isteyen hain emellere hizmet ettirmek istemişlerdi. Devlet memurluğuna alım sınavlarında yapılan hırsızlık sadece hırsızlık değildir, devlete sızmaya çalışan FETÖ gibi hain grupların devleti ele geçirme girişimidir. Sayın Cumhurbaşkanımızın Devlet Denetleme Kurulunu görevlendirerek iddiaların araştırılmasını istemesi ve  ÖSYM başkanını görevden almış olması çok kıymetlidir, ancak olayın tüm açıklığıyla ortaya çıkartılması ve tek bir adayın dahi emeğinin çalınmasına mahal verilmeyecek bir şekilde güven ortamının sağlanması şarttır. Sendikamız,  memur ve memur adaylarının hak ve emek mücadelesinde daima yanlarında olacak, adaletsiz her türlü uygulamaya karşı durmaya devam edecektir” değerlendirmesinde bulundu.

Editör: Mehmet IŞIK